Formalności związane z uzyskaniem odszkodowania w UK

Strona główna -> Teksty -> Formalności związane z uzyskaniem odszkodowania w UK

Formalności związane z uzyskaniem odszkodowania w UK

Każde zajęcie, które wykonujemy narażone jest na to, że ulegniemy w tym czasie jakiemuś urazowi. Jeżeli pracujemy w Polsce, nie musimy przejmować się kwestiami związanymi z uzyskaniem później odpowiedniego odszkodowania finansowego. Wiąże się to oczywiście z koniecznością wypełnienia pewnych formalności, nie powinien być to jednak zbyt duży problem.

Inaczej jest niestety, kiedy jesteśmy za granicą i zdarza nam się na przykład wypadek w pracy w UK. Wówczas kłopotów może być więcej. Po pierwsze są one związane z nieświadomością i niewiedzą Polaków, którzy często nie dochodzą swoich praw, ponieważ nie mają pojęcia o tym, że odszkodowanie im się należy. Tymczasem, jeżeli sytuacja, która nam się przytrafiła, nie była naszą winą, ale wynikała z jakichkolwiek uchybień pracodawcy, możemy starać się o uzyskanie z tego tytułu odpowiedniej kwoty pieniędzy.

Jest to na przykład sytuacja, w której pracujemy nie posiadając odpowiedniego zabezpieczenia albo jeżeli powierzono nam prace, do których nie zostaliśmy w odpowiedni sposób przeszkoleni. Jeżeli przytrafi nam się tego typu wypadek w pracy w UK, śmiało możemy starać się o odszkodowanie.

Niestety kolejnym problemem okazuje się fakt, że może być to bardzo trudne pod względem formalnym. Biorąc pod uwagę to, że wszystkie dokumenty muszą być złożone w języku angielskim i wymaga to znajomości tamtejszego prawa, przeciętny Polak będzie miał duże problemy z poradzeniem sobie z tą sytuacją. W takim przypadku doradza się, aby osoba poszkodowana skorzystała z pomocy, jaką oferują specjalne firmy, które specjalizują się w odszkodowaniach udzielanych za granicą. Wypadek w pracy w Anglii jest dla nich tylko jednym z wielu przypadków, jakimi się zajmują. Pracujące tam osoby są więc bardzo doświadczone i posiadają wiedzę potrzebną do udzielenia koniecznej pomocy. 

Podobne artykuły

Adwokat to zawód szanowany i przynoszący znaczne korzyści majątkowe, oczywiście jeśli jest prawidłowo wykonywany. Większości z nas kojarzy się on od razu z występowaniem w sądzie, jednak nie tylko tam adwokat wypełnia swoje obowi

Zobacz całość: Specyfika zawodu adwokata
Wyjeżdżając za granicę wielu Polaków boryka się z problemami natury prawnej. Niejednokrotnie też zupełnie nie wiedzą gdzie zgłosić się po pomoc. Jednak w dobie Internetu powstaje wiele serwisów prawnych, na których znaleźć można szereg pr

Zobacz całość: Serwisy prawne dla Polaków za granicą
Polscy obywatele mieszkający w UK także mogą liczyć na uzyskanie porady prawnej - zapraszamy do artykułu!

Zobacz całość: Pomoc prawna dla polaków w UK
Każdy polski pracownik ma swoje prawa w UK, które muszą być respektowane przez pracodawcę.

Zobacz całość: Prawa pracowników w UK